Спрете да се критикувате

Прекарваме голяма част от живота си управлявани от глас в главата ни. Вътрешното бърборене не спира – и за жалост често то е безпощадно.
В нашата култура неписано правило е, че цената, която трябва да платим, за да свършим нещата и да отговорим на често невъзможни очаквания, стандарти и идеали, които понякога сами си определяме, е да сме сурови със себе си.
Проучвания сочат, че самокритиката може да доведе до ниско самочувствие, тревожност и депресия. Състраданието към себе си от друга страна дава сила и мотивира. Изследвания сочат, че самосъстраданието е по-ефективно отколкото критиката. Ето върху какво можете да поработите:
1. Сприятелете се с гласа в главата ви.
Обърнете внимание на езика, който използвате, за да говорите със себе си. Опитайте с думите: „Благодаря. Зная, че се опитваш да помогнеш. Аз съм добре. Ще се справя.“
2. Използвайте успокояващ жест.
Сложете ръка на сърцето си или на челото. Нежният физически допир може веднага да успокои нервната система.
-
ИМУНОЦИН
Против паразити, вируси, бактерии и гъбички
-
ИНФЛУСТОП АРТРОСПИРА
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ВОДОРАСЛИ
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ФОРС
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
Когато си помислите, че сте се провалили, или че не можете да се справите с нещо опитайте да кажете следните фрази и да проявите състрадание към себе си:
„Моментът е труден.“
„Много хора минават през това. Не съм сам.“
„Нека бъда мил със себе си. Нека да дам на себе си това, от което имам нужда. Нека бъде силен.“
Представете си, че говорите на себе си както на любим човек и вижте възможностите, които възникват, когато насочите добротата към себе си.