УРЕТРИН + ПРИРОДЕН ВИТАМИН С

Против инфекции на уринарните канали

Original price was: 64.00 лв..Current price is: 43.00 лв..60 капсули + 60 капсули

Изчерпан

Hello

Намалението е валидно до изтичането на промоцията или до изчерпване на количествата.

Уретрин съдържа комплекс от няколко вида червени боровинки, коприва и витамин С, съдържащи естествени съединения с антибиотично действие, които бързо намаляват броя на патологичните причинители на възпаления в пикочните пътища, успокояват неприятните симптоми и не позволяват последващо “загнездване” на бактериите. Уретрин оказва диуретичен ефект и действа като дезинфектант на урината. Продуктът подобрява процеса на уриниране и предотвратява задържането на остатъчна урина. На предразположените към чести уринарни възпаления и тези с “нервен пикочен мехур” се препоръчва профилактичен прием в началото на студените месеци.

Съдържа 60 желатинови капсули, достатъчни за 1 до 2 месеца.

Препоръчителна доза: 2 капсули дневно след хранене.

Помощни вещества: желатин и магнезиев стеарат.

ПРИРОДЕН С КОМПЛЕКС съдържа уникален микс от естествени вещества с високо съдържание на витамин С. Този витамин изпълнява най-различни задачи в нашия организъм: активира ензими, действа като водноразтворим антиоксидант, участва в процесите на биосинтеза, стимулира реакциите на детоксикация и дори подпомага образуването на желязо. Освен всичко това, витамин С стимулира производството на колаген, който е основната причина за гладката, еластична и здрава кожа, а неговото производство е от особена важност точно при смяна на сезоните, много ниски температури или силно слънце. Витамин С е също известен имуностимулатор, полезен по всяко време на годината, но най-вече при сезонните промени. Хубавото на естествените източници на витамин С е, че няма как да предозирате, тъй като организмът поема естествено само това, което му е необходимо.

Съдържа 60 желатинови капсули, достатъчни за 1 до 2 месеца.

Препоръчителна доза: 2 капсули дневно след хранене.

Помощни вещества: желатин и магнезиев стеарат.

Всички цени са с ДДС.

Информация за потребителя
Код: 88-1 Категория: Етикет:

Препоръчителната дневна доза съдържа:

Червена боровинка (lingonberry) - листа

Листата от червена боровинка (lingonberry) имат ефект на дезинфектант на урината. Този ефект се получава по следният начин: Листата на червената боровинка съдържат Арбутин. Арбутинът се хидролизира в храносмилателната система до хидрохинон и глюкоза. След като се абсорбира, следва свързване с глюкуронова и сярна киселина и екскрецията в урината. Алкално реагиращата урина води до частична хидролиза на конюгатите и формираният тогава хидрохинон е антибактериален. "Антибиотичния" спектър на хидрохинона обхваща много щамове на родовете Enterobacter, Escherichia Coli, Pseudomonas и Staphylococcus. Ефектът - по-високи нива на хидрохинон в урината - може да бъде подобрен чрез едновременното поемане на алкални вещества като карбонати.

Коприва

Активните съставки в копривата (Urtica Dioica) усилват образуването на урина и по този начин допринасят за изхвърлянето на нежелани бактерии от тялото.

Червена боровинка (cranberry)

Последните проучвания показват противовъзпалителния ефект на червената боровинка при всякакъв вид инфекции, особено при тези на пикочните пътища и на червата. Ефектът се дължи на някои компоненти на червената боровинка, които пречат на захващането на бактериите - патогенните организми не могат да се задържат и може да се изхвърлят с урината. Съответният противозалепващ ефект е доказан. Споменатите компоненти са проантоцианидините, съдържащи се в червената боровинка. Лабораторни опити показват също, че червените боровинки могат да намалят образуването на зъбна плака. Това със сигурност се основава на същия механизъм - бактериите в устата се отлепват и могат да бъдат изхвърлени лесно чрез изплакване на зъбите. Подобен е ефектът и с "лошите" бактерии в чревната система.

Червена чушка

Най-разпространеният вид, който включва почти всички продавани в Европа, чушки и люти чушки, е (Capsicum annuum). Повечето чушки също така съдържат веществото, отговарящо за лютивия вкус - капсаицин, макар и в много различни концентрации. Трапезната чушка е богата на антиоксиданти и има висока концентрация на витамин С. 100 г сурови чушки съдържат 1,2 грама протеин, 4,6 грама въглехидрати и 0,3 г мазнини. Други ключови съставки са около 20 мг калий, 10 мг магнезий, 10 мг калций, 5 мг токоферол на 100 г чушка. Цветът идва главно от различни пигменти от семейството на каротеноидите. Повечето от тези каротеноиди са червени, но и жълтите представители са широко разпространени. Общото съдържание на каротеноиди в сух червен пипер е от 0,1 до 0,5%.

Ацерола (екстракт)

Приличащата на череша Ацерола (Malpighia Glabra) се отглежда предимно в Бразилия, Мексико, Ямайка, а също така и в Азия. Тя предпочита за оптималния си растеж влажен субтропичен климат. Расте на различни надморски височини, на брега на морето или в планината до надморска височина от 1600 метра. Ацеролата съдържа големи количества природен витамин С, който е отговорен за хиляди задачи в нашето тяло. Аскорбиновата киселина, която е по-известна като витамин С, активира някои ензими и е най-силният водно-разтворим антиоксидант. Витамин С е важен и за биосинтеза и насърчава процесите на детоксикация в организма. Той участва също и в метаболизма на желязото.

Киви

Киви (Actinidia Deliciosa) е изключително богато на натурален витамин С. Физиологично погледнато, кивито е истински "пенкилер". Плодът е богат на магнезий, фосфор, калий и желязо. В допълнение, кивито се счита за истинска бомба с витамин C. Той съдържа много повече витамин С от всеки цитрусов плод. Общото здравословно състояние може да се подобри чрез ежедневна консумация на един плод киви, освен това така се засилват и защитните сили на организма. За кивито освен това се говори, че пречиства кръвта и действа диуретично. След храна, която съдържа много белтъчини, кивито е идеален десерт, тъй като съдържа ензима актинидин, който може да разцепва протеини, т.е. подкрепя храносмилането им.

Облепиха (Морски зърнастец)

В природолечението в азиатските страни от почти 2000 години е добре известен положителният ефект на плодове от морски зърнастец (Hippophae rhamnoides) и затова те често се използват при лечението и профилактиката на различни заболявания. В Европа облепиха се появява едва през Средновековието като лекуващо средство. Плодовете на Морския зърнастец са били използвани особено срещу морска болест и в случаи на треска. Те заслужават показваното към тях уважение като лечебно средство, защото освен високото си съдържание на витамин C, което е три до седем пъти по-високо от това на лимоните, съдържат много други важни витамини. Един от тях например е витамин Е, който се активира от витамин С в Морския зърнастец и така може да действа като защита на клетките от свободните радикали. Морският зърнастец съдържа и други съставки като плодови фибри, които допринасят за по-добро храносмилане. Те съдържат също така и витамин Б 12. Този витамин се доставя на организма основно с месо и затова морският зърнастец е много важен източник на витамин В12 за вегетарианци/вегани. И не на последно място Морският зърнастец съдържа витамина холин. Този витамин може да попречи на мастните натрупвания в организма. В същото време, той помага на мозъка да работи по-добре. Затова Морският зърнастец представлява една във всяко едно отношение разумна хранителна добавка и допринася за укрепването на имунната ни система.

Витамин С

Когато става въпрос за настинки, витамин С е в устата на всички - буквално, защото той дава ценна подкрепа за работата на имунната система. Също толкова важен е и ефектът му като антиоксидант: витамин С, също както витамините А и Е, неутрализира свободните радикали, които могат да увредят клетките в нашето тяло. Витамин С участва в производството на ендогенен колаген и контролира производството на L-карнитин. Той играе и важна роля за развитието на зъбите, венците, мускулите и костите, както и за изгарянето на мазнините. Тъй като витамин С подпомага усвояването на желязото, той има благоприятен ефект върху съдържанието на кислород в кръвта. Недостигът на витамин С може да се прояви чрез чести и продължителни инфекции и настинки. Липсата му засяга нашето добро общо състояние и нашата работоспособност. Заради централната си роля във образуване на съединителната тъкан, липсата на витамин C също така действа негативно върху структурата и здравето на кожата. Пресни плодове и зеленчуци с универсалния витамин C трябва да присъстват всеки ден в менюто ни. Най-известните доставчици на витамин С разбира се са цитрусовите плодове. Витамин C, който е известен също като аскорбинова киселина, значително допринася за техния свеж вкус. Невъзпяти герои, когато става въпрос за витамин С, обаче, са картофите, които също съдържат много аскорбинова киселина. И броколите и чушките имат повече витамин C от класическия портокал. Но човек не винаги може да съставя внимателно дневното си меню. Освен това много хора имат повишена нужда от витамин С, като например пушачи или спортисти, както и хора, подложени ежедневно на стрес. Хранителни добавки може да осигурят в тези случаи, адекватно снабдяване на организма с витамин С. Витамин С понижава рН-то на урината и по този начин помага за намаляване на бактериите в пикочните пътища, които не са устойчиви на киселина. Витамин С е важен за биосинтеза и подпомага процесите на детоксикация в организма. Той също участва в метаболизма на желязото. Витамин С също така стимулира производството на норадреналин и подкрепя превръщането на мазнините в енергия. С това витамин С е активна хранителна добавка за изгаряне на мазнини. Някои диетолози препоръчват до 1 грам витамин С на ден, в началото на диета за отслабване.

Червена боровинка (lingonberry) - екстракт от листата

Листата на червената боровинка (lingonberry) съдържат активни съединения с антибиотично действие, които бързо намаляват броя на патологичните причинители на възпаления. Като добавим това към естествения противовъзпалителен ефект на червената боровинка при всякакъв вид инфекции, тя се превръща в едно от най-ефикасните природни средства за предпазване от инфекции на пикочните пътища и за бързото им лечение. Част от този положителен ефект, се дължи на проантоцианидините, съдържащи се в червената боровинка, които имат още редица други предимства за човешкото здраве.

Все още няма отзиви.

Бъдете първият написал отзив за “УРЕТРИН + ПРИРОДЕН ВИТАМИН С”

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *