Защо трябва да се грижим за Земята
Ние имаме свое собствено тяло, но също така имаме и негово продължение. Наричаме го околна среда, но това не е точната дума, защото онова, което се съдържа в почвата утре се оказва в тялото ни. Изобщо как сме започнали да се отнасяме към земята по начин, различен от този, по който се отнасяме със себе си? Земята рециклира така, както и тялото. Водните пътища и океаните рециклират подобно на кръвообращението. Въздухът е дъхът ни. Дърветата – белите ни дробове. Защо тогава я наричаме „околна среда“? Та това е нашето тяло!
-
ИМУНОЦИН
Против паразити, вируси, бактерии и гъбички
-
ИНФЛУСТОП АРТРОСПИРА
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ВОДОРАСЛИ
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ФОРС
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
Човешкият микробиом
В момента една от основните области на изследване е човешкият микробиом. Съвсем просто обяснено това е генетическият материал на всички микроби – бактерии, гъбички, протозои и вируси, които живеят във и върху човешкото тяло, като броят на гените на всички микроби у човека е 200 пъти по-голям от броя на гените в човешкия геном. Средно микробиомът тежи около 2-2,5кг. Микробиомът представлява около 2,2 милиона гена, които идват от бактерии, почвата, от растения и др. За съжаление ние сме заразили земята с антибиотици, земеделски пестициди, хормони и нефтени продукти. Сега, в това, което наричаме цивилизован свят, 30% от микробиомът е изчезнал. Здрави бактерии и здрава почва се откриват само на отдалечени места.
Има много доказателства, които сочат, че намаляването на нашия микробиом е отговорен за много от хроничните заболявания, в това число и 5% от свързаните с гените мутации.
по Дийпак Чопра