Тимусът и фината енергия
Тимусната жлеза, наред с всеки друг орган и атом в нашата физическа конструкция, се разглежда в нова рамка, известна като парадигмата на Айнщайн, според която хората за „мрежи от сложни енергийни полета, взаимодействащи с физически/клетъчни системи (Vibrational Medicine, Richard Gerber, Ch.1, pg 39).
Тази гледна точка е нова за Запада, но е водеща в източната медицина и религия от древни времена. Според източните практики, а вече и парадигмата на Айнщайн, тимусната жлеза осъществява връзката между ума и тялото. Тимусът е отговорен за производството на Т-клетките, онези, които „разследват“ всички други клетки за да се преборят с нежеланите, или анормалните, като раковите например. Тези Т-клетки гарантират здравето и жизнеността ни, тъй като позволяват само на „нормалните“ да се репродуцират в тялото ни. Ако някоя анормална клетка, като раковата например, проникне в тялото ни и Т-клетките не успеят да я засекат, тя може да се репродуцира и умножи в системата, причинявайки болест.
Доктор Валери Сиймън Герш директно идентифицира тимуса с желанието за живот, тъй като тази жлеза работи, за да поддръжа оптималното ни здраве. За да гарантираме правилното функциониране на Т-клетките трябва да поддържаме здравето на тимусната жлеза. А това е по-просто отколкото мислим.
-
ИМУНОЦИН
Против паразити, вируси, бактерии и гъбички
-
ИНФЛУСТОП АРТРОСПИРА
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ВОДОРАСЛИ
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ФОРС
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
Когато двете полукълба на мозъка функционират заедно наричаме състоянието церебрален баланс, или центрираност. Да бъдем центрирани през цялото време е идеалното ни състояние на съществуване. Когато сме разклатени или негативно стимулирани мозъкът ни буквално се откъсва и двете половини започват да работят независимо една от друга, което създава дислексично състояние. Когато сме положително стимулирани се случва обратното. Тимусната жлеза е пряко свързана с церебралния баланс.
Ето някои примери за положителни стимули, които подпомагат функцията на тимуса:
- -релаксираща музика
- -чисти тъкани за облекло: коноп, памук и коприна
- -усмихване/смях/прегръдки
- -медитация
- -правилна стойка
- -положително отношение/доволство/радост/доверие/оптимизъм
- –здравословно хранене – органични плодове, зеленчуци и зърнени храни
- -йонизирана вода
- -позитивна физическа и социална среда
Примери за негативни стимули, които пречат на тимусната функция:
- – слушането на рок музика, при което може да се произвежда повече кортизол
- -носенето на синтетични тъкани
- -слънчеви очила (отслабват тимусната жлеза)
- -носенето на обувки на високи токчета
- -леденостудена вода
- -козметични продукти, съдържащи химия (парфюми, дезодоранти, шампоани)
- -неправилна стойка