Мушмулата
Мушмулите са сред най-полезните есенни плодове. За тяхна родина се счита Югозападна Азия. В Гърция са донесени около 700 г. пр. н.е., а в Рим – около 200 г. пр.н.е.
Плодове на мушмулата са били използвани преди хиляди години заради лечебните им свойства. Тя е била много разпространен плод по времето на Римската империя и Средновековието. От дървото се използват листата, кората, цветът, семената и узрелите плодове. Плодовете са ефективно слабително и диуретично средство, успокояват възпалението на стомашната лигавица. Пектинът, който се съдържа в тях, помага за понижаване на холестерола, спира кървенето, подобрява зрението и има благотворен ефект върху кожата и косата.
-
ИМУНОЦИН
Против паразити, вируси, бактерии и гъбички
-
ИНФЛУСТОП АРТРОСПИРА
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ВОДОРАСЛИ
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ФОРС
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
Съществуват между 40 и 50 вида мушмули, които се различават по големина и форма на плода и количеството семена в него. Плодовете имат сладко-кисел вкус и зреят от втората половина на октомври до края на декември. Богати са на различни минерални соли, пектин, органични киселини и витамини, които имат благоприятен ефект върху човешкия организъм.