Как да се справим с мазната коса по естествен начин
Колкото и да изглежда на пръв поглед безобиден, проблемът с мазната коса е доста неприятен и може да причини сериозен дискомфорт. Омазняването на косата обикновено се дължи на излишната секреция на себум от мастните жлези на скалпа. Ето няколко естествени метода, с чиято помощ можем да се справим с този проблем:
Балансирано хранене, включващо здравословни мазнини – според проучванията храните, които консумираме могат да повлияят върху секрецията на мастните жлези, като е доказано, че ограниченият прием на вредни мазнини, води до значително намаляване на тяхната секреция. Затова е препоръчително да се консумират здравословни мазнини, като кокосово масло, зехтин и авокадо.
-
ИМУНОЦИН
Против паразити, вируси, бактерии и гъбички
-
ИНФЛУСТОП АРТРОСПИРА
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ВОДОРАСЛИ
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ФОРС
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
Честа употреба на специален шампоан –обикновено съветите за здрава коса включват по-рядко миене, но омазнената коса има нужда от по-често измиване с подходящ за целта шампоан.
Ябълков оцет – гъбичките маласезия, виреят по мазни участъци от кожата, включително скалпа, а когато те се разпространят, това може да причини омазняване и пърхот. Ябълковият оцет има способността да унищожава гъбичките и бактериите, като по този начин помага за премахване на пърхота и на проблема с мазната коса. За целта се разреждат 2-3 супени лъжици ябълков оцет в чаша вода, течността се втрива в скалпа и след около 2-3 минути косата се изплаква с вода. Това може да се прави 2-3 пъти седмично.
Маска за коса с жълтък – жълтъците имат високо съдържание на сяра, която благоприятства симптомите на пърхот и мазна коса. Освен това съдържат лецитин и протеини, които придават на косата мекота и блестящ вид.
Масло от чаено дърво – маслото от чаено дърво притежава способността да контролира производството на себум, а също така има и противогъбично действие.