Три естествени съставки за ефикасен домашен сироп за кашлица
Натуралното е винаги за предпочитане, когато става въпрос за здравето ни и няма по-добър пример за това от сиропа за кашлица.
Първите наченки на дразнене в гърлото не са причина да хуквате към аптеката. Следващият път, когато се окажете сами на „острова на настинката”, се опитайте да прочетете съставките на сиропа за кашлица, който сте си взели. Гаранция, че няма да успеете да произнесете 90 % от списъка.
Химикалите, срещани при повечето лекарства без рецепта за възпалено гърло крият немалки рискове и често имат тревожни странични ефекти като кожни обриви, повръщане и халюцинации. Последно проучване установява, че веществата декстрометорфан и дифендхидрамин (двете активни съставки в сиропите за кашлица) демонстрират същата ефикасност в третирането на кашлици като компоненти от плацебо лечение.
Защо тогава да рискуваме здравето си с нещо, което не е решение на проблема
Най-добрите източници за ефикасно лечение на сухата или продуктивна кашлица се намерят не другаде, а във вашата кухня. Сухата кашлица обикновено е резултат от преносими по въздуха дразнители, докато продуктивната (влажна) и отхрачваща кашлица е по-вероятно да бъде симптом за бактериална инфекция в гърлото или гърдите.
-
ИМУНОЦИН
Против паразити, вируси, бактерии и гъбички
-
ИНФЛУСТОП АРТРОСПИРА
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
-
ИНФЛУСТОП ФОРС
Детоксикация и защита от вирусни инфекции
Предлагаме ви 3 естествени съставки, които в комбинация представляват отлично, полезно и безопасно лекарство както за сухата, така и за влажната кашлица:
1. Натурален мед
Когато медът се подлага на процес на загряване или пастьоризация, повечето от целебните му качества се губят, затова суровият мед е най-добрият избор като естествен подсладител и няма да сгрешите, ако го превърнете в първия си и окончателен избор въобще.
С антиоксидантните и антимикробните си свойства суровият мед е безценен лек против всякаква кашлица, като едновременно унищожава бактериите, причиняващи инфекция и в същото време успокоява сухите мембрани в гърлото.
Суровият мед е отлично средство за третиране на кашлица при деца и възрастни, но трябва да се избягва да се дава на деца под 2 години заради риска от ботулизъм.
2. Джинджифил
Този пикантен корен е ефикасно отхрачващо средство, което помага в отхлабването и отстраняването на излишната слуз от белите дробове. Установено е, че лечебните съставки на джинджъра като неговата есенция, антиоксиданти и олеорезина потискат кашлицата и отпускат раздразнените клетки в гърлото и белите дробове.
Антисептичните качества на джинджифила намаляват действието на бактерията и възпират нейнотото разпространение. Може също така да извлечете лечебните сили на джинджифила, като вдишвате изпаренията от прясно настъргания и запарен като чай корен, с което ще пречистите белите дробове и синусите.
3. Цитрус
Киселите качества на цитрусовите плодове като лимона и лайма може да подразнят кашлицата, ако се взимат самостоятелно, но не и когато са в комбинация с джинджифил и мед. Тогава ефектът е точно обратният. Не е тайна, че витамин C е най-големият враг на опасните бактерии, а портокалите, жълтите и зелени лимони буквално „се пръскат по шевовете” от него.
Начин на приготвяне:
В едно стъклено бурканче комбинирайте чаша суров мед, по избор един изстискан лимон, два лайма или един портокал (може да добавите ¼ от кората) и пълна супена лъжица с прясно настърган джинджифил. Разбъркайте съставките. Медът постепенно ще поеме от течността на джинджифила и цитруса, за да образува консистенция, която лесно може да бъде загребена и погълната. Ако искате да омекотите усещането, може да добавите към сместа малко сварен чай.